top
logo

                                 Organizacja Pożytku Publicznego

Zawsze wierzyłam, że sukces jednej kobiety
może pomóc innym kobietom go osiągnąć.

(Gloria Vanderbilt)


KRONIKA WYDARZEŃ 2005 R.


Na podstawie § 10 pkt.11 Statutu Fundacja Harcerek sponsorowała wyjazd polskiej delegacji na Światową Konferencję WAGGGS pokrywając koszty jej pobytu w hotelu wynoszące 2 160 $.

32 Światowa Konferencja
STOWARZYSZENIA PRZEWODNICZEK I SKAUTEK

 

jordan

  

NEW CHALLENGES - NEW OPPORTUNITIES
NOWE WYZWANIA - NOWE MOŻLIWOŚCI

Konferencja odbyła się w dniach 20-25 czerwca 2005 r. w JORDANII pod hasłem: NOWE WYZWANIA to NOWE MOŻLIWOŚCI. Uczestniczyły w niej delegatki ze 104 krajów, w tym 5 instruktorek ZHP.

1 delegacja

2fhkonf

 

Wykład kluczowy wygłosił Kumi Naidoo Sekretarz Generalny światowej organizacji CIVICUS. W sposób niezwykle ekspresyjny przedstawił obraz walki o prawa kobiet we współczesnym świecie, podkreślając potrzebę angażowania się mężczyzn w proces dochodzenia do równego partnerstwa. Wystąpienie zakończył apelem do delegatek, aby wykorzystały siłę ruchu skautowego i w sprawach kobiet mówiły jednym głosem.

„girls worldwide say – 10 mln. girls one voice”
„to jest głos 10 milionów dziewcząt”


W obradach uczestniczyły: księżniczka Basma Bint Tatal of Jordan, która otworzyła Konferencję w obecności Króla Jordanii oraz księżniczka Benedicte z Danii, sponsorująca działania WAGGGS.

3worldwide


Obradom towarzyszyły imprezy i wystawy interaktywne:

Cicha aukcja przedmiotów przywiezionych przez delegatki, z której dochód przeznacza się na wspólny fundusz. Polska delegacja przekazała srebrne kolczyki, korale bursztynowe i srebrny wieszak na pierścionki. Zasiliłyśmy konto World Thinking Day o 72 $.

Market międzynarodowy podczas którego Polki częstowały paluszkami, kabanosami, oscypkami, staropolskim chlebem, ptasim mleczkiem, krówkami – wszystkim smakowało. Sprzedawały też serwetki i różności z wikliny wykonane przez harcerki z Łodzi i z Grudziądza oraz cepeliowskie kartki. Na fundusz World Thinking Day wpłaciłyśmy 69 $.

4na ludowo

5stol polski


Najważniejszą decyzją 32 Światowej Konferencji WAGGGS było przyjęcie Planu Strategicznego na lata 2006-2008 zakładającego wzmocnienie i rozwój organizacji członkowskich (narodowych) oraz zwiększenie aktywności w zakresie wystąpień publicznych w sprawach dotyczących 10 milionów dziewcząt i młodych kobiet, zrzeszonych w WAGGGS.


 Ponadto Konferencja:

  • wybrała przewodniczącą WAGGGS – Elspeth Henderson i 6 nowych członkiń Biura Światowego,
  • przyjęła do WAGGGS 12 organizacji narodowych,
  • zapowiedziała kontynuację współpracy z WOSM,
  • wybrała Republikę Południowej Afryki na gospodarza 33 Konferencji Światowej w 2008 roku.

6rpa


 

1 procent

Galeria

Odnośniki


bottom
top
Pozycjonowanie stron naszej fundacji wspiera Top Solutions

bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.