top
logo

                                 Organizacja Pożytku Publicznego

Zajęło to trochę czasu, lecz kobiety sprawdziły się.
Przez cichą upartą determinację.

(Pam Brown)


 

Wieści z WAGGGS

styczeń 2008

WORLD THINKING DAY 2008
"POMYŚL O WODZIE"

ŚWIATOWY DZIEŃ MYŚLI zbliża się nieuchronnie. W tym roku skupimy uwagę na problemie wody pitnej. Pomyślimy o skautkach, mieszkających w krajach z ograniczonym dostępem do czystej wody. Zjawisko nieustannego kurczenia się zasobów czystej wody w zbiornikach kuli ziemskiej stanowi dzisiaj jeden z największych problemów ludzkości.

Zakładka world thinking day na stronie www.wagggsworld.org zawiera wszystkie potrzebne informacje, do przygotowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych zajęć poświęconych problemowi wody. Proponowane zajęcia umieszczono w trzech grupach tematycznych:

  • Zapewnienie dostępu do czystej wody.
  • Picie wody źródłem zdrowia.
  • Ochrona światowych zasobów wody.

Każdy z tematów zawiera opis sposobów zapoznania się z tą problematyką, np. jak prowadzić własny dziennik korzystania z wody, jak ograniczać zużycie wody, jak sprawdzać wskazania filtrów wody pitnej, ...

Dlaczego woda?
Po prostu, nasze ciało składa się w 70% z wody i, aby ten stan utrzymywać potrzebujemy wody dla zwykłego, codziennego funkcjonowania. Poza tym woda jest niezbędna do higieny osobistej, do gotowania, do zachowania czystości w mieszkaniach.

Prowadząc zajęcia i debatując na temat wody pamiętajmy, że 1/6 populacji świata, prawie bilion ludzi jest narażonych na choroby i śmierć z powodu braku wody lub ograniczonego do niej dostępu.

ŚWIATOWY DZIEŃ MYŚLI obchodzony każdego roku 22 lutego stwarza skautkom i przewodniczkom możliwość zjednoczenia z całym ruchem skautowym, z rówieśniczkami w różnych krajach.

ŚWIATOWY DZIEŃ MYŚLI jest też okazją dla skautek i ich liderek, aby mogły wykazać się kreatywnością w zdobywaniu funduszy na potrzeby swojej organizacji.

(Przy okazji Fundacja Harcerek przypomina, że w latach 90-tych ZHP miał program "WODA JEST ŻYCIEM" - może warto do niego teraz sięgnąć).


 

1 procent

Galeria

Odnośniki


bottom
top
Pozycjonowanie stron naszej fundacji wspiera Top Solutions

bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.