top
logo

                                 Organizacja Pożytku Publicznego

Zajęło to trochę czasu, lecz kobiety sprawdziły się.
Przez cichą upartą determinację.

(Pam Brown)


 

Wieści z Wagggs
rok 2009

"dziewczęta całego świata mówią - razem możemy zmienić świat"
GAT - Global Action Theme

"girls worldwide say - together we can change our world"
Wagggs w ONZ

Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek ściśle współpracuje z kilkoma agendami ONZ. Szczególnie intensywnie z UNICEF, UNESCO, FAO. Ponadto w stolicach niektórych państw, np. w Genewie, Nairobi, Nowym Jorku, Paryżu, Rzymie, Wiedniu już od ponad 60 lat, działają tzw. UN-teams. Są to grupy wolontariuszek i wolontariuszy, starających się upowszechniać wiedzę o sprawach ważnych dla dziewcząt i młodych kobiet nie tylko we własnych społecznościach, ale też wśród elit rządzących i lobbystów.

UN-teams odegrały istotną rolę w realizacji 3 celu Wagggs w planie strategicznym na lata 2006-2008 - girls worldwide say.

Wagggs poszukuje osób (kobiet i mężczyzn) do UN-teams w innych krajach. Zainteresowanych odsyłamy na: http://www.wagggsworld.org

* * *

Bądź aktywna w Międzynarodowym Dniu Kobiet

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet (IWD - International Women's Day), świat będzie celebrował, dokonania kobiet w biznesie, sztuce, nauce, technologii i rozwoju społeczności. Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek jest uważane za major supporter tych obchodów, jako największa NGO zrzeszająca dziewczęta i kobiety. Wypełniając swą misję - "umożliwić dziewczętom i młodym kobietom odkrycie przez nie własnych możliwości, jako obywatelek świata" - Wagggs już od prawie 100 lat wpływa na ich życie poprzez swoje programy i projekty.

Tę działalność będziemy kontynuować uwzględniając przyjęte przez ONZ Milenijne Cele Rozwoju (MDGs).

W 2009 roku, 10 milionów członkiń w 145 krajach świata, podejmuje nowe wyzwanie,

GAT - Global Action Theme

"girls worldwide say - together we can change our world".

Naszym działaniem zachęcamy dziewczęta i młode kobiety oraz członkinie naszych organizacji narodowych, (bez względu na wiek), do indywidualnego zaangażowania się w pracę na rzecz zmiany świata, w którym żyjemy. Świata dookoła nas.

Podejmujemy to nowe wyzwanie w Międzynarodowym Dniu Kobiet, ponieważ chcemy zacząć od uwzględniania w naszej świadomości 3 Celu Milenijnego - Gender Equality and Women's Empowerment.

* * *

3 MDG - Równość płci i równouprawnienie kobiet

W dniach 2-13 marca 2009 r., w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, odbywać się będzie 53 sesja Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet (USCSW). Pięć skautek z Brazylii, Kanady, Kenii i Zambii wydelegowanych na tę sesję przez Wagggs, będzie reprezentować stanowisko młodych kobiet w sprawach omawianych na sesji. Przedstawią też dokument Wagggs, pt. "Podział odpowiedzialności między kobietami i mężczyznami w kontekście zabezpieczenia przed HIV/AIDS"- The equal sharing of responsibilities between women and men, including caregiving in the context of HIV/AIDS.

* * *

World Thinking day 2009

W tym roku nasza uwaga w Światowym Dniu Myśli zostaje skierowana na temat walki z HIV/AIDS. Skautki mogą zdobywać plakietkę "world thinking day" realizując zadania z wydanego przez Wagggs poradnika "HIV/AIDS training toolkit". Wśród zadań jest też tradycyjna akcja "jednego grosika". Fundusze, zebrane przez skautki na całym świecie, zostaną przeznaczone na pomoc dziewczętom i kobietom zakażonym HIV/AIDS.


 

1 procent

Galeria

Odnośniki


bottom
top
Pozycjonowanie stron naszej fundacji wspiera Top Solutions

bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.