top
logo

                                 Organizacja Pożytku Publicznego

Profesor Ewa Rzetelska-Feleszko /córka Aleksandra Kamińskiego-Kamyka/

  • Piszę z perspektywy osoby mającej za sobą 75 lat, sukces zawodowy i troje dorosłych dzieci - samodzielnych i dobrze dających sobie radę w życiu.
  • Udane życie zależy od bardzo wielu czynników, na które możemy mieć i możemy nie mieć wpływu. Trzeba więc spokojnie, nie katastroficznie odnosić się do gwałtownych zmian historycznych i cywilizacyjnych, do trudności ekonomicznych, chorób i różnych niespodzianek losu.
  • Ważne jest, by świadomie kształtować swoją osobowość, by wyznaczać sobie kolejne cele do osiągnięcia. Błędem jest stawianie w życiu tylko na jedną nogę (np. miłość, małżeństwo, pracę zawodową). Lepiej wybrać sobie dwie lub trzy nogi, na których się wspieramy. Ta trzecia to mogą być przyjaźnie lub żywe pasje, niezależnie od uprawianego zawodu. Jeśli taka noga się powinie - pozostaną inne.
  • Decyzje można zmieniać byle rozsądnie. Należy pozostawać w zgodzie z samą sobą.
  • Sukces życiowy można oceniać zależnie od tego, co uważamy za ważne. Zwykle łączy się to z osiągnięciami zawodowymi, poziomem życia, zaspokajaniem coraz wyższych potrzeb. Ale sukcesem może być też bezawaryjne przejście przez małżeństwo, wychowanie i wykształcenie dzieci, ich samodzielność.
  • W życiu najważniejsze jest to, co sobie sami wybierzemy. Ważne, by mieć własne pasje i zainteresowania, stać mocno na własnym gruncie, nie ulegać, nie podporządkowywać się nadmiernie w pracy i w rodzinie.
  • W sytuacjach katastrofy umieć odbić się od dna, wesprzeć się na innej nodze.

Warszawa, marzec 2007


 1 procent

Galeria

Odnośniki


bottom
top
Pozycjonowanie stron naszej fundacji wspiera Top Solutions

bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.