top
logo

                                 Organizacja Pożytku Publicznego

Odwiedzający

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

7. Kolacja z Anną Kareniną - Gloria Goldreich

Wydawnictwo "Twój Styl" 2008

Powrót do Kącika

Potrzebne ci wsparcie? Szukaj przyjaciółki. W życiu, a może w... książkach. To może być motto powieści Glorii Goldreich - Kolacja z Anną Kareniną, albo też jej najkrótsza recenzja.

Autorka przedstawia sześć przyjaciółek, których sytuacja życiowa jest bardzo różna, ale łączy je pasja czytania. Są one kolejno gospodyniami wieczorów literackich, do których przygotowują się, jako prelegentki i panie domów dobierając potrawy zgodnie ze swoimi preferencjami kulinarnymi lub gustami bohaterek książek.

Przypatrujemy się im uważnie w czasie przygotowań do spotkania, śledzimy dyskusje, które prowadzą o życiu bohaterek wybranej książki i dostrzegamy zmiany w ich własnych poglądach oraz zachowaniach, co wymaga z ich strony wiele wysiłku.

Jest też w powieści obecna tajemnica - podana bez koniecznego w takiej sytuacji komentarza, uzasadnienia - decyzja o rozstaniu z mężem jednej z przyjaciółek. Wiadomość ta elektryzuje bohaterki i sprawia, że ich rozmowy często dotyczą zaistniałej sytuacji.

Mimo, że poruszanych jest wiele trudnych problemów powieść nie jest mroczna ani przygnębiająca, ponieważ bohaterki szukają wyjścia z zapętleń życiowych, nie pogrążają się w rozpaczy i beznadziejności - są w tym bardzo "harcerskie". Droga Czytelniczko, jeśli lubisz powieści Katarzyny Grocholi to lektura Kolacja z Anną Kareniną sprawi wam wiele radości. Gorąco polecam.

Izabella Kurowska Brandenburska

P.S. Inne (dość różnorodne) recenzje tej książki można znaleźć w Internecie pod nazwiskiem autorki. Warto przeczytać i książkę, i recenzje.

1 procent

Galeria

Odnośniki

Logowanie


bottom
top
Pozycjonowanie stron naszej fundacji wspiera Top Solutions

bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla template download  Valid XHTML and CSS.